piątek, 27 lutego 2015

Skuteczna walka z rozstępami

Niestety, rozstępy to ogromny problem znacznej ilości kobiet na całym świecie. Problem ten na ogół pojawia się w czasie dojrzewania, a także w okresie ciąży. Dodatkowo jest to także problem nadmiernej tkanki tłuszczowej albo też steroidów. Rozstępy powstają przede wszystkim, dlatego, że w naszym organizmie nieprawidłowo pracują fibroblasty, które to odpowiadają za produkcje kolagenu i elastyny. Owe białka odpowiadają za sprężystość oraz elastyczność naszej skóry, ale często zdarza się, że hormony osłabiają ich włókna, a tym samym są w większym stopniu podatne na pękanie. Na pewno warto więc wiedzieć, jak sobie pomóc.
Niezastąpiony koenzym
Okazuje się, że bardzo dobrym działaniem w walce z rozstępami jest zastosowanie
koenzymu Q10. Jest to szczególnie ważny związek, znajdujący się w wielu kosmetykach redukujących rozstępy. Nic w tym zaskakującego, albowiem zwiększa on reakcje biochemiczne, a tym samym sprawia, że nasza skóra jest gładka, nawet pomimo upływu lat. Koenzym ten występuje w każdej ludzkiej komórce, zaś jego zadaniem jest dostarczać jej energii. Dodatkowo związek ten zapewnia ochronę i siłę dla systemu odpornościowego, a także sprawia, że z organizmu zostaje usunięty niepotrzebny tłuszcz. Koenzym q10 ma naprawdę bardzo wiele zalet, lecz podstawową jest ta, że doskonale hamuje rozwój oraz redukuje rozstępy, które powstały.
Głównym zadaniem tego przeciwutleniacza jest utrzymanie jędrności skóry. Warto więc pamiętać, że wraz z upływem lat koenzymu q10 jest w organizmie coraz mniej, a tym samym warto sięgnąć po produkty KFD, które zawierają wspomniany wcześniej związek. Jeśli w naszym organizmie jest zbyt mało koenzymu, skutki zaczynają być widoczne na całym naszym ciele. Staje się ono wiotkie, skóra jest mało elastyczna, pozostaje już tylko niewielki krok do utworzenia się nieestetycznie wyglądających rozstępów. Jednakże nie musimy godzić się na tę sytuację, albowiem składnik ten doskonale możemy uzupełnić korzystając z szeregu specyfików. Wystarczy, więc sięgnąć po preparaty służące nam do pielęgnacji skóry, czy też suplementów diety, które wzbogacone są w koenzym Q10. Ten rodzaj kosmetyków ma doskonałe działanie antycellulitowe, a także przeciwrozstępowe, co sprawia, że nasza skóra znów staje się sprężysta, mocna i po prostu piękna.
Skuteczność działania koenzymu Q10 została potwierdzona z pomocą różnorodnych badań. Obecnie wszystkie znajdujące się w ofercie produkty KFD , mogące przyczynić się do redukcji rozstępów, zawierają w swoim składzie omawiany związek. Warto skusić się na taki zakup wówczas, kiedy chcemy pięknie wyglądać, a także każdego dnia cieszyć się elastyczną i gładką skórą.

3 komentarze:

  1. Bardzo przydatny post, akurat dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na zdjęciu wygląda to bardzo źle, mam nadzieję, że to tylko pojedyncze przypadki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety ja mam rozstępy, jak byłam w podstawówce za szybko rosłam i niestety skóra nie wytrzymała :/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...