niedziela, 1 lutego 2015

Bez farmaceutyków i chemii- medycyna niekonwencjonalna

Jeżeli jesteś osobą, która próbuje żyć jak najbardziej w zgodzie z naturą, która unika używania kosmetyków zawierających środki chemiczne oraz stroni od łykania tabletek i innych lekarstw, termin medycyna alternatywna z pewnością nie jest ci obcy. Medycyna alternatywna jest wynalazkiem cywilizacji Dalekiego Wschodu i opiera się jedynie na tym, co uzyskać można z natury- zioła, olejki eteryczne a także spokój ducha i harmonia ciała z otaczającym nas światem. Medycynę alternatywną nazywa się również medycyną holistyczną, ponieważ głównym założeniem leczenia jest traktowanie ciała człowieka jako całości, nie skupianie się na wyleczeniu dolegliwości jednego organu, lecz dążenie do harmonii i czystości całego ciała i ducha. Popularne polskie przysłowie mówi "lepiej zapobiegać niż leczyć" i taki jest właśnie główny cel leczenia metodami niekonwencjonalnymi.

We współczesnym, zabieganym i pełnym stresu życiu, medycyna alternatywna zyskuje coraz większe uznanie wśród cywilizacji świata zachodniego. Przygaszone światła, cisza i skupienie, które konieczne jest przy terapii, sprzyja nie tylko ciału lecz również pomaga uwolnić umysł od negatywnych myśli. Spopularyzowanie niekonwencjonalnych metod leczenia na zachodzie poskutkowało otworzeniem wielu praktyk, rozpowszechnieniem lekarstw oraz kosmetyków, których skład opiera się na naturalnych, tradycyjnych składnikach, a nawet otworzeniu nowych kierunków studiów, podczas których można zgłębić tajniki medycyny alternatywnej. Istnieje również możliwość odbycia kuracji pod okiem profesjonalistów  w wielu specjalistycznych ośrodkach, zarówno w Europie jak i na Dalekim Wschodzie. Do ośrodków wzbudzających największe zainteresowanie należą wczasy z ajurwedą, jogą oraz tradycyjna medycyna chińska.

 Wczasy z jogą
Joga to najlepsze opcja dla tych, którzy czują potrzebę, by odpocząć od pędu życia
codziennego, zrelaksować się i zapomnieć o problemach. Zestaw ćwiczeń opracowany wieki temu przez hinduskich mędrców pomaga usprawnić ciało i wyciszyć umysł. W zależności od tego na jakim etapie zaawansowania oraz w jakim wieku jest osoba odbywająca kurację z jogą, dopasowany zostaje specjalny program. Na SpaDreams istnieje możliwość zarezerwowania wczasów w hotelach europejskich, np. w Niemczech lub w Hiszpanii, lecz również wczasy z autentyczną jogą w Indiach lub na Sri Lance.

Wczasy z ajurwedą

Ajurweda jest nauką wywodzącą się z systemu medycyny indyjskiej i powstała już w starożytności. W dosłownym tłumaczeniu słowo ajurweda oznacza "wiedzę o życiu". Opiera się na przekonaniu, że źródłem chorób, które dotykają zarówno ciało jak i psychikę człowieka, są zanieczyszczenia gromadzące się w organiźmie. Dlatego też, kuracja ajurwedyjska polega na kompleksowym oczyszczaniu ciała z toksyn oraz wyciszeniu się w celu uzyskania "czystości" umysłu. Do stosowanych metod należą masaże ajurwedyjskie ze specjalnymi olejami, medytacje, polewanie czoła olejem, a także stosowanie diety ajurwedyjskiej. 

2 komentarze:

  1. Sklep internetowy: www.zielarnialublin.pl Zioła, kosmetyki naturalne, kremy, szmpony, pasty do zębów, kawy, herbaty, miody, yerba mate :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo mnie to cieszy, że tak wiele ludzi zaczyna się interesować medycyną alternatywną. Wiadomo, że nie na wszystko trzeba zaraz łykać garść tabletek. Sama zamiast łykać tabletki to stosuje zioła, jogę lub litoterapię. Ostatnio byłam na bardzo ciekawym wykładzie o elektrosmogu, gdzie było omówione skąd się on bierze, co może powodować w naszym organizmie oraz jak niwelować jego skutki można też było od razu zakupić orgonity. Kupiłam sobie orgonit magicstones i już od pierwszej nocy lepiej mi się spało, wstałam bardziej wypoczęta i zrelaksowana. Zauważyłam także że od kiedy go mam moje roślinki doniczkowe lepiej rosną. Jeśli ktoś chce zobaczyć co to jest orgonit i jak wygląda to zostawiam linka http://www.magicstones.co Pozdrawiam. Marta.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...