poniedziałek, 17 marca 2014

Olej migdałowy – sposób na piękne i zdrowe włosy


Niezależnie od tego, czy są długie, czy krótkie, kręcone, czy proste – odpowiednio zadbane włosy stanowią ozdobę każdej kobiety i doskonale podkreślają jej urodę. Jednakże nie każda z nas może pochwalić się burzą bujnych loków modelek, które zobaczyć można w reklamach preparatów kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Od razu przy tym temacie można poruszyć kwestię, czy reklamowane przez nie kosmetyki faktycznie tak cudownie działają? Okazuje się, że nie zawsze, gdyż o wygląd włosów modelek dba sztab specjalistów. Często też, na nieszczęście dla wielu z nas, kosmetyki te uczulają lub podrażniają skórę z uwagi na to, że zawierają substancje spieniające oraz nabłyszczające takie jak chociażby SLS, SLES, parabeny i silikony, czy substancje ropopochodne.

Co zatem można zrobić, aby cieszyć się pięknymi włosami, zdrową skórą głowy bez wyrzeczeń i bez konieczności korzystania ze środków kosmetycznych zawierających wyżej wspomniane środki chemiczne?

Odpowiedź jest bardzo prosta – zwrócić się ku naturze.
Jednym z fajniejszych kosmetyków do pielęgnacji włosów jest olej pozyskiwany z owoców drzewa migdałowego, czyli migdałów. Jest to olej o bardzo bogatym składzie – zawiera w sobie wiele składników mineralnych, witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Stosowano go do pielęgnacji nie tylko włosów, ale i całego działa od niepamiętnych czasów. Dzięki zestawowi „witamin młodości”, czyli między innymi A, B i E pozwala on zachować młody wygląd skóry, nawilża ją oraz sprawia, że jest gładka.

Podobne właściwości wykazuje olej migdałowy stosowany na włosy. Przede wszystkim poprawia ich nawilżenie, wnikając w głąb ich struktury. Pozwala także na ich regenerację oraz zamknięcie łusek. Powoduje to, że włosy nie puszą się i nie elektryzują, a także bardzo dobrze układają. Stosowanie oleju z migdałów poleca się szczególnie dla osób posiadających bardzo suche i mocno zniszczone włosy – regularne stosownie sprawia, że odzyskują one swój dawny wewnętrzny blask i witalność.Olej ze słodkich migdałów 100%


Olej migdałowy pozwala także odpowiednio zadbać o skórę głowy, a jak wiadomo jej stan ma wpływ na cebulki włosowe i same włosy. Dzięki zastosowaniu oleju migdałowego staje się ona odpowiednio nawilżona i jest chroniona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto olej pomaga przy stanach zapalnych oraz swędzeniu skóry głowy. Co niezwykle istotne olej może być stosowany nawet przez osoby z alergią, do każdego typu włosów i skóry.
Jak stosować olej migdałowy na włosy?

Nie trzeba do tego żadnych specjalnych zabiegów. Wystarczy niewielką ilość oleju nałożyć na suche włosy. Należy zrobić to na dwie – trzy godziny przed ich umyciem. Trzeba też zwrócić uwagę na to, żeby były one nim dokładnie pokryte. Po upływie wskazanego czasu głowę myje się tak jak zawsze. Olej jest bardzo wydajny, więc nawet niewielkie opakowanie starcza na długi czas (wystarczy dosłownie kilka kropel do pielęgnacji nawet długich włosów). Tylko tyle, wystarczy, żeby cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami z wykorzystaniem oleju z migdałów.

2 komentarze:

  1. Mam ten olej, kupiłam co prawda córce przeciwko rozstępom ale zaraz jej podkradnę. :))

    OdpowiedzUsuń
  2. mam i bardzo lubię jego działanie :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...