niedziela, 11 sierpnia 2013

Dlaczego kwas hialuronowy pozwoli Ci dłużej zachować młody wygląd?

Kwas hialuronowy - już sama jego nazwa wprowadza w błąd. Bo tak naprawdę związek ten nie jest kwasem a biopolimerem - czyli polisacharydem, który naturalnie występuje w naszym organizmie i co więcej jest przez nas produkowany. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku kolagenu i elastyny powstaje w skórze właściwej - jest wytwarzany przez fibroblasty. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem, który wchodzi w skład substancji znajdującej się między komórkami w skórze właściwej. Mówiąc prościej - wszystkie komórki skóry - a także włókna podporowe - utrzymujące naszą skórę w dobrym - bezzmarszczkowym stanie - zawieszone są w żelu - którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy.
To właśnie ten kwas sprawia, że skóra ma odpowiednią gęstość i objętość - jest odpowiednio nawilżona - a przez to grubsza i mocniejsza. Co ciekawe jeden gram kwasu hialuronowego może zatrzymać ok 6% wody. Zaledwie jedna cząsteczka tego kwasu jest w stanie związać ok 250 cząsteczek wody.
Obrazowo - kwas hialuronowy można porównać do gąbki - która wchłania i zatrzymuje wodę w skórze - dzięki czemu wyglądamy młodo i kwitnąco. Nasza skóra jest napięta, nawilżona, jakby promieniała wewnętrznym blaskiem.
I właśnie dlatego kwas hialuronowy hialuronowy  coraz częściej znajduje się w
Ultra nawilżający krem z kwasem hialuronowy Ava Laboratorium
kosmetykach na zmarszczki.
Jego stosowanie przyczynia się do wytworzenia cienkiego niewidzialnego filmu na powierzchni skóry. Ten film chroni przed utratą wilgoci oraz wspiera naturalne mechanizmy ochronne naszej skóry, przyczynia się do poprawy napięcia skóry - dzięki czemu wyglądamy młodziej.

Niestety historia lubi się powtarzać. W wyniku starzenia się nasz organizm z roku na rok wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego (podobnie jak kolagenu i elastyny) przez co na naszej skórze coraz wyraźniej widać upływ lat.
Dlatego też w celu zachowania optymalnego nawilżenia skóry warto stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym. Można też wstrzykiwać go sobie pod skórę w trakcie mezoterapii. Wybór metody zależy od upodobań i zasobności portfela.
Najważniejsze jednak - bez względu na wybrany sposób dostarczania go naszej skórze - by wszelkimi dostępnymi sposobami zwiększać jego ilość w naszej skórze. Dzięki niemu dłużej będziemy wyglądać młodo, dodatkowo jest to naprawdę tania alternatywa/uzupełnienie dla kolagenu

4 komentarze:

 1. Świetny post, ja nie wyobrażam sobie krem na noc bez tego kwasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. to muszę zakupić , bo ja jeszcze nie mam takiego kremu

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie muszę się zainteresować kremami z tym kwasem:) Pozdrawiam:0

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje kremy do twarzy nie posiadają kwasu hialuronowego, ale w balsamie do ciała go mam:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...