niedziela, 29 stycznia 2012

Jak uzupełnić minerały np. magnez poprzez kąpiel w solance


Skóra jest naszym największym organem. Pełni ona szereg ważnych funkcji, w tym rolę organu odpowiedzialnego za wydalanie rozmaitych produktów przemiany materii z naszego organizmu. Tym samym ułatwia detoksykację. Skóra potrafi także pochłaniać z otoczenia niezbędne dla człowieka produkty i minerały. Właśnie z tego powodu wiele środków leczniczych sprzedawana jest w formie plastrów do naklejenia na skórę. Po naklejeniu plastra – substancja, którą jest nasączony - powoli przenika do organizmu człowieka właśnie poprzez skórę. Podobne zjawisko ma miejsce podczas kąpieli. Różne substancje przenikają wtedy na zasadzie wymiany jonowej do naszego ciała. Aby wymiana jonowa mogła mieć miejsce, stężenie kąpieli solankowej nie powinno 


być mniejsze niż 1%. Przy tej wartości stężenie solanki w której się kąpiemy jest wyższe od naszego stężenia fizjologicznego soli w naszym organizmie, które wynosi 0,9%.

Jeśli chcemy wywołać intensywny proces wymiany jonowej to warto przygotować kąpiel solankową o stężeniu np. 3%.

W takiej kąpieli nasz organizm pozbywa się produktów przemiany materii oraz toksyn, a wchłania z wody potrzebne mu makro – i mikroelementy. W ten sposób odżywiamy organizm nie obciążając przy tym przewodu pokarmowego. Jeśli nasze ciało potrzebuje jakichś minerałów – a występują one w wodzie – to bez udziału naszej woli – przeprowadza szereg reakcji chemicznych, w wyniku których następuje wnikanie brakujących minerałów z wody do organizmu. Dlatego też jeśli brakuje nam mikropierwiastków bez trudu ich niedobór w organizmie możemy uzupełnić poprzez kąpiel. Jedyny warunek jest taki, że minerały których potrzebujemy muszą występować w wodzie w której się kąpiemy. Ponieważ woda płynąca z kranu zawiera mało minerałów warto ją wzbogacić solą karnalitową z Morza Martwego i w ten sposób poprawić swoją kondycję oraz samopoczucie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...