środa, 25 stycznia 2012

Dlaczego warto zażywać kąpieli solankowych w soli z Morza Martwego?Kąpiele pielęgnacyjne w soli morskiej z Morza Martwego
(kąpiele solankowe)

od tysiącleci są znane i cenione jako jeden z najbardziej skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych. Pomagają one złagodzić niejedną chorobę oraz sprawiają, że różnorakie problemy ze skórą przestają nam spędzać sen z oczu. Zapewniają przy tym odpoczynek, relaks oraz dodatnio wpływają na naszą urodę.
Kąpiele solankowe są coraz częściej zalecane między innymi przez dermatologów, dlatego też coraz łatwiejszy jest do nich dostęp i można zażywać ich w ośrodkach wellness, SPA, sanatoriach, ośrodkach kosmetycznych, szpitalach czy ośrodkach rehabilitacyjnych. Kąpiele solankowe można też samodzielnie przygotować w domu.
Dzięki nieocenionym właściwościom kąpieli solankowych w soli z Morza Martwego w dzisiejszych czasach w dalszym ciągu tłumy turystów i kuracjuszy przybywa nad to morze. Korzystają z ośrodków odnowy biologicznej SPA oraz z darów samego Morza Martwego rozkoszując się kąpielami solankowymi, słonecznymi, czy błotnymi.
W wodach Morza Martwego odkryto 21 minerałów (m.in. związki magnezu, wapnia, bromu i potasu) z których 12 nie występuje w żadnych innych naturalnych wodach na świecie.
Tak wysoka zawartość składników mineralnych sprawia że kąpiele pielęgnacyjne w soli z Morza Lota pomagają na: schorzenia alergiczne, trądzik i inne zmiany skórne, bóle mięśni oraz napięcie mięśni spowodowane np. długotrwałym stresem, a także stany przed grypowe. Dzięki kąpielom solankowym szybciej następuje rekonwalescencja po złamaniach. Dodatkowo kąpiele w solance skutecznie redukują stres, przeciwdziałają wyczerpaniu nerwowemu oraz nadmiernemu przemęczeniu fizycznemu i psychicznemu. Stwierdzono również, że kąpiele solankowe wykazują działanie wyszczuplające, likwidują rozstępy oraz tzw. „pomarańczową skórkę” (cellulit).
Dzięki rozszerzonym porom podczas kąpieli w solance organizm uwalnia się od toksyn, kwasu moczowego i mlekowego, natomiast wchłania minerały zawarte w kąpieli przygotowanej z soli morskiej z Morza Martwego. Kąpiele solankowe pozwalają na dogłębne oczyszczenie i odżywienie skóry. Dzięki nim skóra po kąpieli staje się miękka, elastyczna, gładka i jędrna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...