środa, 22 kwietnia 2015

Skuteczne metody na piękne, długie włosy

Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym będziecie mogły pochwalić się piękną czupryną. Są one skuteczne, choć wymagają odrobiny zaangażowania. Zaczynamy!

Odpowiednie traktowanie i ochrona


Chcecie mieć piękne włosy? Musicie je więc traktować jak najdroższy sweter z kaszmiru lub jedwabną bieliznę. Co to oznacza? Przede wszystkim włosów nie wolno szarpać, tarmosić, ani trzeć ręcznikiem. Pamiętajcie też o zasadach dotyczących rozczesywania:włosy proste rozczesujemy tylko wtedy, gdy są już suche,włosy kręcone rozczesujemy, gdy są jeszcze mokre i mają nałożoną odżywkę.Polecam też metodę OMO. Polega ona na tym, że najpierw nakładamy na włosy odżywkę, dopiero później je myjemy, najlepiej tylko przy głowie, a później znów nakładamy odżywkę na całe włosy. Taka metoda chroni końce włosów przed przesuszeniem.
Jednak nawet najbardziej delikatne traktowanie nic nie da, jeśli nie będziecie chronić włosów przed zniszczeniami. Dotyczy to przede wszystkim tego, co same im serwujecie, czyli farbowania, rozjaśniania, czy prostowania. Starajcie się wybierać naturalne produkty np. hennę i stosować kosmetyki termoochronne.

Systematyczność i różnorodność


W tej kwestii nie ma zmiłuj – wszelkie odżywki, olejki i inne produkty do pielęgnacji włosów trzeba stosować regularnie. Można to porównać do diety odchudzającej – chociaż po niej na pewno będziemy szczuplejsze, to po powrocie do starych nawyków pojawi się efekt jojo. Konieczna jest, zatem stała zmiana sposobu życia, co w przypadku włosów oznacza systematyczne stosowanie kosmetyków.
A jakie to mają być kosmetyki? To zależy od rodzaju włosów, ale na pewno włosom nie służy skupianie się tylko na jednym produkcie lub metodzie. Starajcie się stosować różne kosmetyki na przykład rosyjskie receptury Babuszki Agafii tak, aby dostarczyć włosom wszystkie niezbędne składniki. Zestaw podstawowy to według mnie odżywka b/s i odżywka ds., a do tego oczywiście szampon oraz olej, maska i stylizator.

Odżywianie od środka 

To ostatnia, ale na pewno niemniej ważna zasada – trzeba dostarczać włosom wszystkich niezbędnych składników wraz z pożywieniem. W diecie powinny się znaleźć przede wszystkim czerwone i żółte warzywa i owoce, drożdże, nabiał, kiełki, orzechy, soczewicę oraz galaretki.

2 komentarze:

  1. Super post! Każdy chciałby mieć piękne włosy ale żeby osiągnąć wymarzony efekt trzeba o nie odpowiednio zadbać :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...