środa, 6 sierpnia 2014

Właściwości kosmetyczne wody siarczkowej z Solca Zdrój - cudze chwalicie swego nie znacieWykorzystywanie naturalnych komponentów przy produkcji kosmetyków do ciała, to obecnie dość powszechna metoda. Dzięki niej powstają bardzo przyjazne dla każdego rodzaju skóry preparaty do codziennej pielęgnacji. Wśród tych komponentów znajdują się i takie, które dzięki swoim naturalnym właściwościom ułatwiają też zwalczanie niektórych dolegliwości skórnych. Należy do nich między innymi woda siarczkowa. Co to takiego? Skąd się bierze i jakie ma działanie?

Tyle dobra w jednej wodzie
Woda siarczkowa wykorzystywana do produkcji polskich kosmetyków naturalnych pochodzi z Solca – Zdroju (Malinowy Zdrój) i została uznana za najsilniejszą na świecie. Zawdzięcza ona to swojej niepowtarzalnej kompozycji w skład, której wchodzą bardzo silnie działające związki siarki i jodu. O jej wykorzystaniu w przemyśle kosmetycznym zadecydowały również liczne właściwości, jakimi się ona wyróżnia. Wodzie siarczkowej przypisuje się właściwości:

  •     Antybakteryjne; 
  •     Przeciwzapalne;
  •     Bakteriobójcze.

Dlatego tworzone są na jej bazie liczne dermokosmetyki. Przeznaczone są one głównie dla osób cierpiących na takie skórne przypadłości jak: 
  • trądzik, 
  • nadmiernie błyszczenie skóry, 
  • łuszczyca, 
  • atopowe zapalenie skóry. 
  • Woda siarczkowa wykazuje też działanie regeneracyjne. Oznacza to, że wspiera ona wszelkie procesy naprawcze skóry we wszystkich jej warstwach.
Kosmetolodzy upodobali sobie ten surowiec również dlatego, że posiada on zdolność do rozmiękczania naskórka. Ma to spore znaczenie dla ułatwienia przenikania przez skórę wszelkich innych aktywnych składników, co czyni kosmetyki siarkowe o wiele bardziej skutecznymi. 

Woda siarczkowa przyspiesza też procesy usuwania nadmiaru martwych komórek naskórka. 

Wycisza ona również aktywność gruczołów łojowych na skórze. To z kolei czyni ją bardzo przyjazną dla osób z problemami typu: łupież czy łojotok.

Ponadto – jak wykazują liczne badania – woda siarczkowa cechuje się lekko kwaśnym odczynem, co również jest bardzo dobre dla skóry. Warto też podkreślić, że woda ta wykazuje silne działanie nawilżające.
Kosmetolodzy nie mogli więc wymarzyć sobie lepszego komponentu do swoich preparatów. Kosmetyki siarczkowe - balneokosmetyki łączą w sobie wiele różnych funkcjonalności. Służą zarówno do pielęgnacji, jak i leczenia skóry. Odżywiają ją, a tym samym czynią bardziej odporną na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Mobilizują też skórę do bardziej wytężonej pracy, jeśli chodzi o jej regenerację. Radzą sobie także z bardzo wysuszoną czy odwodnioną skórą. Ze względu na fakt, iż woda ta wolna jest od substancji chemicznych, może mieć swoje zastosowanie również w przypadku skóry podrażnionej czy nadwrażliwej.

Jak zatem widzimy dodatek wody siarczkowej, czyni kosmetyki o wiele bardziej skutecznymi i dużo bardziej pożytecznymi dla skóry. nic więc dziwnego, że jest tak chętnie stosowanym komponentem. W połączeniu z innymi naturalnymi komponentami takimi jak ekstrakty roślinne, surowiec ten staje się niedoścignionym, jeśli chodzi o swoje cudownie dobroczynne właściwości dla naszej skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...