wtorek, 5 lutego 2013

Zmarszczki pod oczami?? Nie dziękujęTo one z reguły pojawiają się jako pierwsze. Początkowo zmarszczki pod oczami są zmarszczkami powstającymi i utrwalającymi się wskutek marszczenia skóry wokół oczu w czasie śmiechu lub uśmiechu. Przyczyny te są na tyle dobrze znane, że część kobiet stara się wręcz ograniczyć mimikę twarzy do minimum i to tylko po to, by uchronić się przed zmarszczkami. Nie tędy droga drogie panie. Tym bardziej, że przecież śmiech to zdrowie i kilka dodatkowych lat życia. Lepiej więc śmiać się bez ograniczeń, a pojawieniu się zmarszczek pod oczami można przecież z powodzeniem zapobiegać. Można też, przy odrobinie starań, spłycić je i pozbyć się ich niemal całkowicie.

Profilaktyka
Redukcja zmarszczek i ich usuwanie to jedno, ale i w tym przypadku podstawową rolę odgrywa profilaktyka tj. ochrona okolic oczu. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka, najszybciej i najłatwiej ulega uszkodzeniom. To ona, najszybciej, ulega procesom starzenia. Dlatego też, aby ustrzec się zmarszczek należy ją zabezpieczać: nawilżać, natłuszczać, wzmacniać włókna tworzące skórę - włókna te w okolicy oczu są wyjątkowo cienkie i bardzo słabe. Skórę należy więc chronić przed słońcem i innymi szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, ochraniać przed podrażnieniami i odżywiać. Szczególną rolę w procesach destrukcji może też odegrać makijaż. Wykonując go nieumiejętnie, stosując źle dobrane kosmetyki, nie zmywając makijażu obciążamy skórę, a wskutek tego zmarszczki na niej pojawiają się na nasze życzenie.

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami?
Najskuteczniej i najszybciej działają zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej, ale przecież nie o to chodzi by skórę dodatkowo obciążać naciągając ją bądź też paraliżując (botoks) mięśnie wpływające na jej zachowanie się w trakcie wykonywanych przez nas grymasów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie profesjonalnych kosmetyków o działaniuregeneracyjnym, nawilżającym i ochronnym. Szczególnie dobrze na skórę wokół oczu (i nie tylko zresztą) działają związki takie jak: kwas hialuronowy, kolagen, elastyna, wszelkiego rodzaju aminokwasy bądź też (bardziej kompleksowe) proteiny, oraz witaminy i koenzymy.
Bardzo dobrze na tym polu sprawdzają się kosmetyki zawierające lecytynę, witaminy młodości i odporności (A, E, C) oraz koenzym Q10.
Osoby, u których wokół oczu bardzo często tworzą się obrzęki powinny zaopatrzyć się w kosmetyki zawierające kofeinę i witaminę K.
Jeśli skóra wokół oczu ma skłonności do podrażnień warto sięgnąć po alantoinę, panthenol, aloes, zieloną herbatę czy wyciągi ze świetlika. Specjalne kremy do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu bardzo często zawierają te właśnie substancje.

Domowe sposoby
W razie potrzeby, z braku odpowiednich kosmetyków, można też wykorzystać stare sprawdzone domowe sposoby na zmarszczki, opuchliznę i podrażnienia skóry pod oczami. Są nimi okłady z ogórka oraz maseczki z oliwy z dodatkiem cytryny.

Doraźnie zmarszczki pod oczami można ukryć używając specjalnych korektorów i umiejętnie wykonując makijaż. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też wykorzystanie przeciwzmarszczkowego serum. Takie kosmetyki działają znacznie efektywniej od zwykłych odżywek, mazideł i kremów, a efekty ich działania utrzymują się odpowiednio dłużej.

2 komentarze:

  1. Najbardziej znanym sposobem, by nie powstawały nowe zmarszczki należy prawidłowo nawilżać i natłuszczać skórę. Sucha skóra wymaga od nas szczególnej uwagi. Częste nawilżanie kremem powoduje, że utrzymana jest odpowiednia wilgoć. Skóra wygląda świeżo i jest elastyczna.

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie super sprawdzają się zabiegi, które wynalazła moja siostra w Extravaganza Wyspa Urody. Po wyglądam zdecydowanie jakbym miała kilka lat mniej ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...