poniedziałek, 25 lutego 2013

Olej sojowy w walce z łuszczycą
Olej sojowy jak sama nazwa wskazuje powstaje z ziaren soi, jej pokruszone nasiona wydzielają żółtą ciecz o neutralnym zapachu i smaku. Zawiera witaminę E, która gwarantuje skórze młodzieńczy wygląd oraz lecytynę, która wytwarza barierę ochronną. Olej sojowy wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym, spożywczym, kosmetycznym oraz jako biopaliwo. Ze względu na swoje właściwości i skład jest cennym dodatkiem stosowanym do wyrobu kosmetyków. Bardzo dobrze nawilża oraz natłuszcza skórę i włosy. Olej sojowy najczęściej można spotkać w: olejkach do kąpieli, olejkach do ciała, emulsjach. Przeznaczony do cery tłustej i mieszanej ze skłonnościami do łojotoku. Bardzo dobrze się wchłania i utrzymuje skórę nawilżoną i gładką.

Olej sojowy jest idealnym wręcz preparatem w walce z chorobami skóry, nie dość, że jest produktem naturalnym, to jeszcze jest bardzo dobrze tolerowany. Optymalny poziom nawilżenia skóry zapewnia jej nie tylko piękny wygląd, ale także zdrowie. Taka skóra jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i choroby. Olej sojowy dzięki temu, że łagodzi stany zapalne i chroni przed utratą wilgoci, zalecany jest także do walki z łuszczycą.

Łagodzący choroby skóry olejek z soi Bingo Spa

Jak można stosować olej sojowy, aby wydobyć z niego to, co najlepsze?

Do kąpieli:

Dodając kilka kropel oleju sojowego do kąpieli, zapewniamy prawidłowe nawilżenie skórze na całym naszym ciele. Po takiej kuracji nie musimy już używać mleczka natłuszczającego. Skóra będzie jedwabiście gładka lecz nie przetłuszczona. Kąpiel w olejku dobrze jest regularnie powtarzać.


Do masażu:

Olejek sojowy bardzo dobrze sprawdza się także jako kosmetyk do masażu. Wykonując masaż poprawiamy sobie krążenie, usuwamy zmęczenie oraz relaksujemy się po ciężkim dniu. Ponieważ łuszczyca nazywana jest chorobą duszy, każdy chory wie jak duże znaczenie w rozwoju choroby ma wyciszenie i relaks.


Dodaj do kosmetyku:

Każdy z nas ma jakieś swoje przyzwyczajenia, z których czasami trudno zrezygnować. Jeśli nie chcemy zastępować ulubionego kosmetyku olejem sojowym, możemy go po prostu połączyć z kosmetykami, które stosowałyśmy do tej pory. Dodajmy kilka kropel do szamponu, olejku do kąpieli, mleczka do demakijażu, albo rozprowadźmy kropelkę oleju sojowego na dłoni i wymieszajmy z fluidem.


Maseczki:

Olej sojowy można dodawać do gotowych maseczek lub przygotować maseczkę z produktów dostępnych w każdej lodówce. Ponieważ łuszczyca w zaawansowanym stadium zajmuje duże partie skóry, podaję przepis na maskę, którą stosujemy na całe ciało:

Maseczka z drożdży: kostka drożdży, sok z połowy cytryny, olej sojowy – dodajemy go stopniowo, aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Papkę nakładamy na zmienione chorobowo miejsca, po około 30 minutach zmywamy. Zabieg najlepiej powtórzyć 2-3 razy w tygodniu.

Oleju sojowego nie da się przedawkować, więc  używajmy go równie często jak pozostałe kosmetyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...