wtorek, 11 grudnia 2012

Co powinno się wiedzieć o zabiegach wyszczuplających typu Body wrap

Wyszczuplające zabiegi typu Body wrap są coraz częściej stosowane w walce o jędrną skórę, brak cellulitu i zmniejszenie obwodu ciała. Ich fenomen polega na tym że są skuteczne i rezultaty widać naprawdę szybko. Często zdarza się, że już po jednym zabiegu obwód ud, brzucha czy pupy zmniejsza się o kilka centymetrów.
Zabiegi wyszczuplające mogą być wykonywane na 2 sposoby. Pierwszy z nich polega na nasmarowaniu ciała odpowiednim kosmetykiem a następnie owinięciu ciała folią i często na folię zawijana jest kolejna warstwa bandaży elastycznych.
Drugi sposób polega na wykorzystywaniu okładów nasączonych odpowiednimi kosmetykami wyszczuplającymi. Nimi owijamy ciało - a następnie zakładamy ubranie ochronne.
Te dodatkowe owijanie czy ubranie ochronne jest stosowane w bardzo konkretnym celu. Wcale nie chodzi o to aby człowiek czegoś nie ubrudził. Chodzi o to, że podczas zabiegu wyszczuplającego jesteśmy owinięci dodatkową warstwą, pozwalającą szybciej uzyskać odpowiednią temperaturę. Zabiegi typu body wrapping działają głównie poprzez rozgrzewanie i uwolnienie nadmiaru wody z organizmu poprzez wydzielanie potu


Ze względu na swoją niebywałą skuteczność są coraz częściej
poszukiwanymi zabiegami w salonach SPA czy uzdrowiskach. Niestety mają jedną często dyskwalifikującą je wadę. Zabiegi polegające na owinięciu ciała folią w salonach piękności do tanich nie należą. Tym bardziej, że aby rezultaty były lepsze i dłużej widoczne - potrzebna jest seria zabiegów tego typu. Seria składająca się z ok. 10 powtórzeń. Biorąc pod uwagę że jeden zabieg to koszt rzędu 100 - 200 zł seria zabiegów może być już poważnym wydatkiem.

Na szczęście jest na to sposób. Jeśli nie dysponujemy taką ilością wolnych funduszy lub wolimy je przeznaczyć na coś innego zawsze możemy wykonać body wrapping w domu. Możemy do tego użyć stworzonej własnoręcznie mieszanki zawierającej na przykład cynamon, fusy kawy, olejek pomarańczowy i goździkowy - substancji znanych ze swoich właściwości wyszczuplających, pobudzających metabolizm i aktywnie walczących z celulitem. Przepisów na mieszankę do body wrappingu domowej roboty mnóstwo znajdziecie w internecie

Możemy też użyć specjalnych kosmetyków wyszczuplających używanych przez profesjonalistów - gdy nie mamy zacięcia do tworzenia mikstur własnej roboty lub gdy szkoda nam czasu na takie wynalazki. Nie każda z nas zdaje sobie sprawę z faktu, ile czasu zajmie umycie wanny czy brodzika po fusach z kawy. Mnie osobiście fusy z kawy nawet w zlewie wkurzają ;)


Więc jeśli nie chcecie tracić czasu na każdorazowe przygotowanie mikstury do body wrappingu i czasu na posprzątanie po nim - dużo wygodniej jest po prostu kupić odpowiedni kosmetyk wyszczuplający. Kosmetyk który zawiera maksymalną dozwoloną dawkę substancji wyszczuplających, kosmetyk który jest łatwy w aplikacji i który niczego nie wybrudzi podczas zmywania go po zabiegu.  Dodatkowo cudownie pachnie - i samym zapachem wprawia w wyśmienity nastrój. I takim kosmetykiem jest na przykład koncentrat z cynamonem i goździkami Bingo Spa.


Artykuł znajduje się także na stronie www  Przepis na kobietę.pl

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...