poniedziałek, 26 listopada 2012

Pierwsze podsumowania

Już rok za nami
Dokładnie 4 grudnia została zarejestrowana domena Naturica.pl
A już od końca listopada trwały przygotowania do wystartowania z nowym sklepem internetowym w sieci.
Powiem szczerze że to było wyzwanie, tym bardziej że to takie pierwsze nasze przedsięwzięcie.
Nigdy wcześniej nie prowadziliśmy sklepu - ani stacjonarnego ani on-line.
Więc dużo rzeczy było nowych i wymagających uwagi.
A początki były katastrofalne wręcz.


Założenie było takie, że Naturica - miała mieć w ofercie przede wszystkim kosmetyki naturalne z Morza Martwego Lady Mineral.
Na te hasła zdobywaliśmy linki w internecie, pisaliśmy artykuły, dzieliliśmy się wiedzą.


I gdy już powoli google zaczynało dostrzegać nasze zaangażowanie - a na stronie sklepu pojawiali się pierwsi zainteresowani klienci - hurtownia, w której zaopatrywaliśmy się w towar zmieniła zasady gry. Po prostu wycofała swoje produkty z hurtowni. Zamknęła swoje podwoje na ponad 2 miesiące - a gdy je na nowo otworzyła - po hurtowni ślad nie został. Był tylko sklep internetowy. Żeby było śmieszniej hurtownia znikneła z dnia na dzień. Bez wcześniejszego poinformowania któregokolwiek sklepu, z którym współpracowała o swoich planach. Więc mówiąc krótko zostaliśmy na lodzie.

Potem próby wystartowania w mediach społecznościowych - dokładnie Facebooku. Organizowanie konkursów z nagrodami, aż w końcu zdecydowanie się na zlecenie prowadzenia Fan Page komuś z zewnątrz. Zdobyliśmy prawie 20 tyś obserwatorów - i nasz FanPage został zamknięty. Facebook uznał że złamaliśmy jakieś zasady, do dziś dokładnie nie wiem które. Od paru dni startujemy od nowa - tym razem bez zlecania czegokolwiek komukolwiek. Wyszło, że szybko nie zawsze znaczy dobrze.

Pierwsze zamówienie - okazało się być także pierwszą reklamacją. Jakby tego było mało - towar wrócił potłuczony, zniszczony i stracony. Pieniądze za kosmetyki mimo wszystko zwróciliśmy. Przecież osoba zamawiająca mogła nie zdawać sobie sprawy, że zbyt słabo zabezpieczyła paczkę. 

Chwilowe załamanie i zastanawianie się czy to na pewno dobra decyzja?? Czy czas poświęcony na rozkręcanie sklepu nie jest czasem straconym....
Potem założenie bloga - i nawiązywanie współpracy z blogerkami. To w końcu okazało się być dobrym rozwiązaniem. Po kilku miesiącach błądzenia po omacku - w końcu znaleźliśmy sposób na zyskanie w oczach potencjalnych klientów i próby wyrobienia sobie marki.
Tym bardziej, że kosmetyki Bingo Spa cieszą się uznaniem wśród blogerek. A dodatkowo ich cena jest przystępna.


W ciągu tego roku wyrobiliśmy sobie zasadę, którą kierujemy się w kontaktach z Wami. Traktuj klienta tak - jak sama chciałabyś być potraktowana. Dlatego zawsze staramy się brać odpowiedzialność za nasze, a czasami nie tylko nasze czyny czy utrudnienia. Staramy się informować Was o aktualnych promocjach - nawet jeśli tego nigdzie nie doczytałyście. Staramy się byście, gdy pomyślicie o nas - ciepło się uśmiechnęły. Czy nam się to udaje - czas pokaże.


 Jesteśmy małą rodzinną firmą i dlatego nie dajemy rady odpowiadać na wszystkie maile dotyczące współpracy blogerskiej - których naprawdę jest dużo. Za to wszystkie skrzętnie zbieramy - i przynajmniej raz w miesiącu wybieramy blogi i blogerki którym wysyłamy darmowe produkty - często na życzenie - w zamian za uczciwe opisanie produktu. Czasami opisujecie nasze kosmetyki same z siebie - za co jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni.

Zdarza nam się też współorganizować konkursy na blogach. W takich sytuacjach znacząco obniżamy cenę kosmetyków - a nawet dorzucamy coś od siebie.

W ramach współpracy z blogerkami - wprowadziliśmy specjalne rabaty. Które od dnia dzisiejszego zostaną zmienione na bardziej korzystne. Zamiast kwot wprowadzimy jeden 25% rabat na produkty Bingo Spa i Beatwell - bez względu na wartość zamówienia. Dodatkowo jest to rabat całoroczny - można z niego skorzystać w każdej dogodnej dla Was chwili. Warunki skorzystania z niego pozostają bez zmian. Mamy nadzieję, że taka opcja bardziej Was ucieszy.

A co planujemy?? Bardziej wsłuchać się w sugestie osób, które już zdecydowały się lub zdecydują się na zakupy u nas. Więc mała prośba. 


Napiszcie proszę nad czym powinniśmy jeszcze popracować by na Waszych twarzach zagościł szeroki uśmiech??
Najciekawszą - naszym subiektywnym zdaniem - wypowiedź nagrodzimy. A sugestie dodawajcie jako komentarz do tego wpisu

 
Pozdrawiamy serdecznie
Ula I Jarek Ochoccy

5 komentarzy:

 1. Jak ten czas szybko mija ;) Gratuluje tego roku i życzę dalszych sukcesów;)

  OdpowiedzUsuń
 2. No to wszystkiego najlepszego! Widzę, że początki były burzliwe i to bardzo, ale widać, że fajnie się rozwijacie! Cieszę się że mogłam dołożyć się odrobinkę do reklamy świetnych kosmetyków :) Coś zmienić? jak dla mnie jest super, jedynie tej strony na Facebooku mi brakowało ale cieszę się, że wraca :)
  POWODZENIA!

  OdpowiedzUsuń
 3. O teraz pomyślałam że na stronie fajnie jakby była zakładka "nowości" :P Lubię wejść i zobaczyć co nowego w sklepie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro do tej pory było pod górkę, to teraz będzie tylko z górki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowości są - drugie od dołu w kategoriach - ale są

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...