piątek, 17 sierpnia 2012

Czarne Błoto z Morza Martwego - dlaczego warto mieć ten kosmetyk


Morze Martwe jest przyrodniczym ewenementem. To właściwie nie morze, a jezioro o tak dużym zasoleniu, że praktycznie nie spotyka się w nim organizmów żywych poza paroma gatunkami bakterii. Dzięki ogromnej zawartości soli różnych pierwiastków ma ono ogromne właściwości terapeutyczne.  Pozyskiwane z niego produkty sprzedawane bądź to w postaci naturalnej (błoto z Morza Martwego), bądź też wykorzystywane jako dodatki lub bazy kosmetyków pielęgnacyjnych i do zadań specjalnych zachowują te właściwości. Używa się ich, z dużym powodzeniem, w leczeniu wielu chorób i usuwaniu defektów kosmetycznych.

Pochodzenie błota
Błoto z Morza Martwego, o ile oczywiście nie jest falsyfikatem, rzeczywiście pochodzi z tego konkretnego zbiornika wodnego. Powstaje w strefie przybrzeżnej jeziora na skutek odparowywania wody. Pozyskuje się je właśnie stamtąd i sprzedaje albo w postaci mokrej (naturalnej), albo w postaci błota suchego, dosuszanego na słońcu.

Skład błota z Morza Martwego
Tylu składników mineralnych ile zawierają woda i błoto z Morza Martwego nie znajdziecie w innych naturalnych zbiornikach wodnych i w innych naturalnych błotach. Jest ich aż 40, a do najważniejszych należą sole, bromki, dwuwęglany, siarczany i inne związki pierwiastków takich jak: potas, żelazo, wapń, magnez, sód, węgiel, chlor, fluor, jod. Wszystkie te związki znajdują się mieszance błotnej z wody, kaolinu i substancji organicznych. Całość wykazuje bardzo silne działanie terapeutyczne (lecznicze) i kosmetyczne.

Lecznicze właściwości błota z Morza Martwego
Już sama zawartość kaolinu sprawia, że błoto idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry ze skłonnościami do łojotoku. Kaolin stabilizuje ją, ale błoto można wykorzystać też w innych celach. Poleca się je osobom:
- borykającym się z artretyzmem, ponieważ ze względu na zawartość ogromnej ilości minerałów działa ono przeciwzapalnie i łagodząco,
- chorym na łuszczycę w celu ustabilizowania procesów replikacji naskórka, złagodzenia stanów zapalnych, odbudowania skóry oraz wszystkim chorym na łuszczycę stawową, z tych samych powodów, dla których błoto zalecane jest osobom z artretyzmem,
- błoto doskonale łagodzi przebieg egzem i alergii skórnych oraz wszystkich tych dolegliwości, którym towarzyszą wypryski i podrażnienia (wszystkie lub niemal wszystkie postaci trądziku).

Kosmetyczne właściwości błota z Morza Martwego
Czarne błoto karnalitowe z Morza Martwego

Wymienione wyżej właściwości lecznicze (łagodzące, przeciwzapalne etc.) znajdują również zastosowanie w kosmetyce. Błoto z Morza Martwego można wykorzystać do zabiegów takich jak:
- oczyszczanie skóry - możliwe jest dzięki zawartości kaolinu, który doskonale wiąże wszelkie zanieczyszczenia i ułatwia ich bezproblemowe usunięcie,
- rewitalizacja skóry - błoto zawiera minerały niezbędne naszej zewnętrznej powłoce, są to minerały doskonale wchłanialne. Dodatkowo zawiera ono minerały przyspieszające przemiany metaboliczne w skórze, dzięki nim skóra szybciej oczyszcza się i regeneruje,
- usuwanie cellulitu i rozstępów - możliwe jest dzięki właściwościom opisanym powyżej tj. oczyszczaniu skóry i tkanek podskórnych, przyspieszeniu krążenia i metabolizmu, dostarczeniu składników odżywczych wspomagających regenerację.

Błoto z Morza Martwego można kupić w dwóch postaciach: mokrej i suchej. I jedno i drugie zachowuje pełnię swoich właściwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...