czwartek, 28 czerwca 2012

Jak zadbać o dekolt??

To, jak prezentuje się dziś Twój dekolt – i jak będzie wyglądał za dziesięć lat, zależy przede wszystkim od Twojej codziennej pielęgnacji.

Chociaż twarz, szyja i dekolt znajdują się tak blisko siebie, to skóra na nich – wcale nie jest taka sama. Wbrew pozorom to skóra na twarzy jest grubsza niż na szyi czy dekolcie, więc i bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników. Szyja i dekolt są bardzo delikatne – skóra jest na nich cienka, skłonna do wysychania. Troskliwe dbanie o nią nie jest przesadą, tylko mądrą inwestycją! Dzięki przestrzeganiu kilku prostych zasad – będziesz w stanie zapomnieć o twierdzeniu, że szyja i dekolt są METRYKĄ człowieka..

Pamiętaj co mu szkodzi..

- Garbienie się – gdy kulisz ramiona i spuszczasz głowę, na szyi pojawiają się poprzeczne bruzdy, które z czasem zamieniają się w zmarszczki. Dlatego spróbuj – jak najczęściej mieć postawę prostą: delikatnie ściągnij łopatki, podnieś głowę. Wkrótce będziesz to robić odruchowo!

- Spanie na wysokiej poduszce (a także czytanie leżąc) – przyspieszają powstawanie zmarszczek! Naucz się spać, na małej poduszce. Czytaj i oglądaj telewizję, siedząc b. wygodnie w fotelu, ale
pamiętaj o wyprostowaniu się – zwróć uwagę, czy nieświadomie nie opuszczasz brody.

- Słońce - potrafi wyrządzić najwięcej szkód, często nieodwracalnych! Przyspiesza procesy starzenia (bardzo wysusza skórę); sprawia, że staje się szorstka i pojawiają się na niej przebarwienia. Dlatego jeśli lubisz nosić wycięte stroje i sporo czasu przebywasz na powietrzu (od wczesnej wiosny – do późnej jesieni) stosuj na co dzień Kolagen Naturalny Platinum oraz krem z filtrem od SPF 30 do SPF 50! Kiedy zaś słońce świeci wyjątkowo silnie – osłoń szyję cienkim szalem..

- Zapominanie o pielęgnacji - o dekolt dbaj tak samo, jak o swoją twarz. Należą się mu każdego dnia podstawowe zabiegi: oczyszczanie, przemywanie tonikiem bezalkoholowym, nakładanie kolagenu oraz kremu (może być ten sam, którego używasz do twarzy).

- Dodatkowe rozciąganie skóry – to bardzo ważne, aby w czasie zabiegów pielęgnacyjnych nie rozciągać skóry na szyi i dekolcie.

Pamiętaj, by wacik z Tonikiem przesuwać delikatnie od dołu do góry. Kolagen Naturalny w formie żelu, Krem na Dzień czy Krem na Noc – nanoś opuszkami palców lub całą dłonią płynnym ruchem od mostka, przez nasadę szyi, aż do podbródka. Peeling z koralowca najlepiej rozprowadzaj małą szczoteczką, okrężnymi ruchami, również od dołu – do góry. A najbezpieczniejszy domowy masaż – wykonuj oklepując szyję wierzchem dłoni.

Do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu zalecamy Kolagen PLATINUM. Preparat Kolagenowy zalecany jest również do stosowania na powieki i pod oczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...