sobota, 21 kwietnia 2012

Maść końska czy naprawdę jest taka dobra jak mówią??

Już sama nazwa tej maści potrafi wprowadzić w błąd i sugeruje, że dla ludzi przeznaczona ona nie jest. Nic bardziej błędnego. Maścią końską zwyczajowo przyjęło się zwać balsamy bardzo często stosowane w zmniejszaniu przypadłości układu kostno – szkieletowego. Składniki, z których zrobione są maści i sposób wytwarzania maści końskiej ma początek w ludowych mądrościach dotyczących właściwości leczniczych ziół. W wyniku prób i błędów przeprowadzanych przez stulecia powstała niepowtarzalna i dająca odczuwalne efekty stosowania kombinacja ekstraktów roślinnych i olejów nagminnie nazywana maścią końską. Różnorodność ziół w składzie maści końskiej gwarantuje silne działanie. W sprzedaży znajduje się w bardzo wielu odmianach. Maści końskie zawierają jedyną w swoim rodzaju kombinację roślin oraz olejów . Słyną ze swoich uśmierzających ból właściwości na takie niedomagania jak: obrzęki miejscowe, zapalenia stawów, bóle mięśni i stawów spowodowane grypą, przeziębienie (nasmarowanie pleców i piersi działa rozgrzewająco), artretyzm, Maści końskie są wytwarzane w dwóch odmianach – rozgrzewające maści końskiechłodzące maści końskie.


Rozgrzewająca maść końska. Jej działanie polega głównie na rozszerzaniu naczyń krwionośnych – dzięki czemu następuje lepsze ukrwienie organizmu. Dodatkowo zauważyć można działanie rozluźniające i przeciwbólowe. Preparat stosowany głównie przeciwbólowo w przypadku bólu stawów, kości, mięśni kręgosłupa, dolegliwości wynikających z choroby reumatycznej. W formie inhalacji udrażnia drogi oddechowe. Po dodaniu do kąpieli, uspokaja.
Chłodząca maść końska polecana przede wszystkim na żylaki, „ciężkie nogi”. Składy, w zależności od producenta mogą się nieco różnić. Balsam zawiera pełnowartościowe wyciągi z roślin o działaniu leczniczym takich jak:

W składzie rozgrzewającego balsamu końskiego możemy spotkać takie rośliny lecznicze jak:
•    Rumianek pospolity – stosowany do wcierania ma właściwości przeciwdziałające stanom zapalnym skóry. Chroni naczynia krwionośne i limfatyczne poprzez zmniejszanie ich przepuszczalności, a zwiększanie napięcia. Dzięki temu przyczynia się do poprawy przepływu krwi
•    Krwawnik pospolity – stosowany zewnętrznie w dolegliwościach związanych z otarciami naskórka, drobnych skaleczeniach, pękaniu skóry, oparzeniach, trądziku, wyprysku, a także odmrozinach. Charakteryzuje się właściwościami przeciwbólowymi i łagodzącymi obrzęki w schorzeniach stawów. Najpopularniejszy środek stosowany w zapaleniu stawów.
•    Arnika górska - posiada właściwości przeciwzapalne i kojące.  Poprawia krążenie oraz rozluźnia mięśnie, skutkiem czego jest chętnie wykorzystywany do masażu, w pielęgnacji potłuczeń, na krwiaki, obrzęki pourazowe, oparzenia.
•    Chmiel  - stosowany zewnętrznie działa przeciwbólowo. Wyciągi z szyszek chmielu działają kojąco i przeciwzapalnie, łagodzą podrażnienia, napinają skórę i działają na nią odżywczo.
•    Kozłek lekarski – skuteczny środek rozluźniający mięśnie. Jest pomocny m.in. w przypadku napięć ramion oraz szyi. Łagodzi skurcze mięśni.
•    Eukaliptus – w stosowaniu zewnętrznym łagodzi bóle reumatyczne, ból zastałych mięśni, neuralgii. Olejek z eukaliptusa pomocny jest w leczeniu niektórych infekcji bakteryjnych skóry.
•    Aloes – jest skuteczny w uszkodzeniach skóry i owrzodzeniach kończyn, przyspiesza gojenie się otwartych ran i oparzeń. Zmniejsza infekcje skóry, grzybice, drożdżyce, egzemy, czyraki, trudno gojące się rany, oparzenia, odmrożenia - niszczy bakterie i chorobotwórcze grzyby, pobudza przyrost komórkowy, zmniejsza ból i obrzęki, hamuje krwawienie i znacznie przyspiesza proces gojenia.
•    Rozmaryn - stosowany na skórę łagodzi bóle mięśni, poprawia krążenie, odkaża i pobudza

Chłodząca maść końska

Polecana przede wszystkim na żylaki, „ciężkie nogi”. Składy, w zależności od producenta mogą się nieco różnić. Balsam zawiera pełnowartościowe wyciągi z roślin o działaniu leczniczym takich jak:
•    Kasztanowiec zwyczajny – znany ze swoich właściwości w pobudzaniu krążenia krwi oraz wzmacnianiu ścian naczyń krwionośnych. Działa także przeciwzapalnie i przeciwskurczowo. Wyciągi z nasion i kwiatów kasztanowca znacząco zmniejszają obrzęki powstałe na skutek stłuczeń, zwichnięć czy stanów zapalnych. Znajdują także zastosowanie w leczeniu oparzeń i odmroźeń, zapaleniach żył i owrzodzeniach spowodowanych żylakami. Mimo częstego stosowania chłodzących maści końskich w walce z żylakami – pamiętać należy, że w tym przypadku nie należy maści głęboko wcierać, a jedynie delikatnie przecierać. 
•    Mięta – daje charakterystyczne poczucie chłodu. Posiada właściwości kojące bóle, pobudzające i antyseptyczne. Działa również odprężająco.
•    Kamfora - zewnętrznie jest stosowana do nacierania skóry przy nerwo-, stawo- i mięśniobólach.  Kamfora bardzo dobrze przenika przez skórę, powodując uczucie zimna, podobne do wywoływanego przez mentol, działa znieczulająco
•    Miłorząb japoński - wyciągi z miłorzębu usprawniają przepływ krwi w naczyniach żylnych i tętniczych, poprzez hamowanie agregacji płytek i zmniejszenie lepkości krwi
•    Arnika – jej właściwości zostały omówione wyżej
•    Aloes – poza wymienionymi wyżej właściwościami stosowany jest także na opuchnięte nogi - łagodzi opuchliznę

47 komentarzy:

  1. Uzywam masc rozgrzewjaca i chlodzaca,obydwie sie sprawdzaja.Nie wyobrazam sobie nie miec ich w domu.Polecam,a przede wszystkim osoba ktore cierpia na rozne bole stawow i kosci.

    OdpowiedzUsuń
  2. Stosowałem wiele maści na bóle mięśni czy stawów niestety żaden nie był tak skuteczny i "szybki" jak Maść Końska. Gorąco polecam.

    OdpowiedzUsuń
  3. polecam maść żadna mi nie pomagała a ta po dwóch smarowaniach były rezultaty a przy tym jest nie droga

    OdpowiedzUsuń
  4. Czytam komentarze i właśnie tez przeczytałam o końskiej maści........Proszę napisach czy ktoś smarował końska maścią żylaki. i jakie były efekty.Ja miałam operacje na dwie nogi. .ale i tak wychodzą mi brzydki żylaki i do tego jeszcze nogi bolą..Najgorzej wieczorem.. Proszę o pomoc. Z góry dziekuje.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, żylaki nie smaruje się maścią końską. Sama mam problemy z żylakami i coś na ten temat wiem, Osobiście smaruje maścią z kasztanowca, Po poradzie nie tylko z żylakami miałam problemy ale i również z pajączkami które rozlały się w gigantycznych rozmiarach. Raz mgr z apteki poleciła mi właśnie maść z kasztanowca firmy sewmed - cena przystępna i polski producent. Nie ukrywam po dłuższym stosowaniu ulga dla nóg a pajączki mniej widoczne. Pozdrawiam.

      Usuń
    2. "Chłodząca maść końska

      Polecana przede wszystkim na żylaki, „ciężkie nogi” "

      Usuń
  5. Na żylaki to nie maści końskie tylko żele bingo spa zielone. Moja mam z nich korzysta i jest zachwycona

    OdpowiedzUsuń
  6. A ktorej uzyc na skrecona kostke i naderwane sciegno?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Chłodząca maść końska

      Polecana przede wszystkim na żylaki, „ciężkie nogi” "

      Usuń
  7. Właśnie szukam ratunku na poparzenie końską maścią rozgrzewającą. Tak mnie rozgrzało, że mam teraz czerwoną palącą plamę. Albo mam nadwrażliwość albo to za bardzo rozgrzewa. Tak się rozgrzałem, że się teraz chłodzę lodem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a może po prostu masz alergie na któryś składnik !?

      Usuń
    2. Na poparzenie nałożyłaś maść rozgrzewającą? I dziwisz się, że jeszcze bardziej boli? nożkurde....mysleć@

      Usuń
    3. Anonimowy ty durniu umiesz czytac ze zrozumieniem? Napisal ze szuka pomocy bo końska maść poparzyła mu rękę i teraz ma paląca czerwona plamę. Niż kurde myśleć

      Usuń
  8. witam czy smarowanie mascia konska pomaga w leczeniu rwy kulszowej??

    OdpowiedzUsuń
  9. Stosowałem chłodzącą maść końską po nawrocie rwy kulszowej. Jednak niestety dodatkowo na rwę musisz wziąć nlpz typu olfen. Ja wziąłem tabletkę olfenu + smarowanie maścią końską. Ból minął po jednej nocy.

    OdpowiedzUsuń
  10. mam opuchliznę na ręce? to chyba poparzenie co zrobić to po maści końskiej

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zmyć i okład z lodu - najlepiej sie sprawdza - i prawdopodobnie to nie poparzenie tylko uczulenie na jakiś składnik

      Usuń
    2. po zastosowaniu tej maści rozgrzewającej całą noc nie mogłam spać bo tak mnie paliło . musiałam przykładać lód . nie polecam .

      Usuń
  11. Bardzo prosze, jesli ktos wie... Mam cukrzyce ,typ 2, pod gorke 50m.i koniec. Najpierw dokuczliwy bol lydek, pozniej uda. Czy ktos wie, czy ktoras z tych masci bylaby pomocna?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. polecam mate na podczerwien , gdyz wtedy obnizy sie szybko poziom cukru .Poza tym poprawa krazenia mniej bolu a efekty widoczne sa dosc szybko.

      Usuń
    2. Jakie maty na podczerwien?!
      Szybko do lekarza, bo to sa objawy związane z zaburzeniami krazenia w konczynach.

      Usuń
  12. Mam pytanie, gram w pilkę i od jakiegoś czasu boli mnie miejsce w kręgosłupie dokładnie jest to jedna z kosci kręgosłupa na wysokosci barków jak ją dotykam to boli, po wysiłku fizycznym też boli, gdy wracam ze szkoły miejsce to boli też, Mam problem z energetycznym ruchem rąk. Uczucie jest takie jakbym miał coś nie tak z mięsniami w tym sektorze kręgosłupa. Jeżeli ktoś wie o co chodzi proszę o sugestie i odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
  13. Mam pytanie, gram w pilkę i od jakiegoś czasu boli mnie miejsce w kręgosłupie dokładnie jest to jedna z kosci kręgosłupa na wysokosci barków jak ją dotykam to boli, po wysiłku fizycznym też boli, gdy wracam ze szkoły miejsce to boli też, Mam problem z energetycznym ruchem rąk. Uczucie jest takie jakbym miał coś nie tak z mięsniami w tym sektorze kręgosłupa. Jeżeli ktoś wie o co chodzi proszę o sugestie i odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
  14. Idz do lekarza

    OdpowiedzUsuń
  15. Witam, używałem maści końskiej ale ostatnio wpadła mi w ręce emulsja o nazwie EMSPOMA dużo wydajniejsza i działająca jeszcze lepiej, są cztery podstawowe produkty rozgrzewająca,chłodząca przeciwbólowa i uniwersalna polecam warto.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. kolejny naganiacz akwizytor

      Usuń
    2. Bzdury piszesz lub się nie znasz i nie używałeś. Ta Emspoma to zwykły balsam, nie jest wart złamanego grosza. Do masażu sportowego tak- ale nie do leczenia. !!

      Usuń
  16. Hmmm firma podpisując umowę z akwizytorem zobowiazuje do bzdurnej reklamy ??????????????? to najlepsza antyreklama Ponieważ wpisy sa zenujace tez się podpisze jako anonimowy

    OdpowiedzUsuń
  17. Wszyscy używają słów " Końskie maść " ale według mnie nie jest to maść tylko żel co jest sprzeczne także z tym co jest na opakowaniu. Chyba ze ktoś ma w postaci maści. Powiem krótko że każdy żel do czego by nie służył jest beznadziejny.Produkty żelowe są tańsze w produkcji więc jest to wyzysk pieniędzy no i oczywiście nie pomaga bo firma mogłaby zbankrutować.

    OdpowiedzUsuń
  18. Nie polecam - rozgrzewająca piecze i swędzi - chyba mam uczulenie - sprawdźcie najpierw na małym fragmencie.

    OdpowiedzUsuń
  19. To żel nie maść, ładnie pachnie - fakt. Skuteczność - jak żelów - znikoma. Mocno reklamowana w sieci przez internetowych pracowników ;)
    Moim zdaniem szkoda pieniędzy....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam rwę kulszową i smaruję się maścią końską APTE CARE Póty co to nie ma żadnych efektów, kończyny dolne bolą jak bolały.

      Usuń
  20. z rozgrzewających i chłodzących maści też dobra jest maść niedźwiedzia (http://www.produktnaturalny.pl/)

    OdpowiedzUsuń
  21. Witam czy przy rwie kulszowej stosować maści mocno rozgrzewające ?

    OdpowiedzUsuń
  22. Ja dostalamna w Niemczech próbkę maści nie żelu pferdesalbe na rwe kluszowa i szukam właśnie w necie gdzie mogę kupić w polsce jasno zielone opakowanie maści z czerwonym koniem polecam a przy okazji nie nakladajcie za jednym razem pól tubki co za dużo to niezdrowo cienko a kilka razy

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kup na Słowacji jest dostępna tam w sprzedaży zgodnie z Twoim opisem.

      Usuń
  23. jeżeli chodzi o maść końską, to nie mam do niej zaufania... nie mogę wytrzymać jak nałożę zarówno rozgrzewającą jak i chłodzącą. Pobolewają mnie kolana i z tego powodu używam fastum - w aptece w Warszawie polecono mi tę maść jako najlepszą na moje stawy "dolne" ;) kupuję 100g http://aptekagold.pl/fastum-zel-x-100g.html i jednak jest to dla mnie lepsze niż maść końska... ale wiadomo, nie każdemu pomaga to samo...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z bolącymi kolanami radzę, jak najszybciej udać się do dobrego lekarza i upewnić się czy to nie ból o podłożu reumatycznym. Ja zignorowałam takie lekkie pobolewanie i niedawno musiałam przejść kurację farmakologiczną. Nie polecam, bo portfel łatwo uszczuplić

      Usuń
    2. Co ma espolnego masv konska z włosami

      Usuń
    3. Co ma espolnego masv konska z włosami

      Usuń
    4. Co ma espolnego masv konska z włosami

      Usuń
    5. Maść końska ma tyle wspólnego z włosami że jako jedna z niewielu znacznie przyspiesza porost włosów.
      Ma ona u mnie wiele innych zastosowań jednak przyznam że w przypadku bólu stawów nigdy nie przyniosła mi takiej ulgi jak zastrzyki czy inne leki na stawy

      Usuń
  24. Dzień dobry,
    Chciałbym się dowiedzieć którą maść zastosować, żeby mieć takiego jak koń? Rozgrzewającą, czy chłodzącą?
    Liczę na szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  25. Rozgrzewającą,ale tylko doodbytniczo,Tubkę włóż bez odkręcania!!!!!JJJJchaaaaachaaa

    OdpowiedzUsuń
  26. Witam wszystkich serdecznie. Jestem po krótkiej kuracji maścią końską na bolące kolano, ale okazało się, że mam uczulenie! Zastanawiam się, czy ktoś tutaj może stosował jako alternatywę dla maści końskiej Harpagon Forte Max? W paru rankingach tj. https://bola-stawy.pl/co-na-bol-stawow-kolanowych-wybrac/ mówili, że to dobra alternatywa... ale mam wątpliwości... Ktoś coś?

    OdpowiedzUsuń
  27. Ciekawe inspiracje na tym blogu, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  28. Ciekawe inspiracje na tym blogu, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...