poniedziałek, 20 lutego 2012

Peelingowa sól karnalitowa z Morza Martwego


Karnalitowa sól peelingowa z Morza Martwego dzięki dużej zawartości soli magnezowo – potasowej jest najlepszym sposobem na szybkie i efektywne pobudzenie swojej skóry.
Peeling jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Zgodnie z definicją peeling polega na usunięciu zmian chorobowych, wad kosmetycznych, które występują tylko w naskórku, ewentualnie w naskórku i skórze właściwej. Peeling kosmetyczny złuszcza jedynie zrogowaciałą, obumarłą warstwę naskórka i bez obaw może być stosowany w domu.
Zadaniem peelingu jest:


• Usuwanie zrogowaciałych, obumarłych komórek naskórka
• Przyspieszanie procesu odnowy naskórka
• Zapobieganie powstawaniu zaskórników i wyprysków poprzez odblokowywanie ujścia gruczołów łojowych
• Wygładzanie szorstkich części ciała np. kolan, łokci, stóp
• Zapobieganie wrastaniu włosków, które odrastają po depilacji
• Rozjaśnianie skóry, nadawanie jej zdrowego i pełnego blasku kolorytu
• Poprawianie wchłaniania substancji odżywczych z kosmetyków

Peelingowa sół karnalitowa charakteryzuje się identycznym składem chemicznym jak sól karnalitowa – zawiera takie pierwiastki jak magnez, potas, wapń, a także w mniejszych ilościach żelazo, chrom, mangan i cynk. Od zwykłej soli magnezowo – potasowej z Morza Martwego różni się wielkością ziaren. Karnalitowa sól peelingowa została bardzo drobno zmielona, dzięki czemu wykonany przy jej użyciu peeling nie powoduje nieprzyjemnego wrażenia porysowania i podrażnienia – dlatego też sól peelingowa z Morza Martwego może być stosowana także przez osoby o cienkiej i delikatnej skórze.
Peeling solny świetnie się sprawdza u osób które posiadają skórę tłustą lub mieszaną. Do peelingów wykonywanych w domu warto jest dodawać wysokiej jakości olejki – szczególnie polecany jest roślinny olejek bazowy ze słodkich migdałów.
Zabiegi kosmetyczne z udziałem peelingowej soli karnalitowej należy wykonywać raz w tygodniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...